Восьмикласники Чернігівської області забезпечені підручниками на 100%

16:30, 13 вересня 2016

 Економіка Суспільство
забезпечення підручників

Загалом для восьмикласників надруковано 120% книжок, з урахуванням коливання кількості учнів у наступні роки.

У шкільній програмі відбулися деякі зміни, а відтак, підручники також потрібно замінити на нові. Втім, з цим питанням як у Чернігові, так і в області справи неоднозначні. Якщо частину від загального обсягу підручників надруковано вже на понад 100%, то інші – зависли у повітрі.

Підручники для школярів Чернігівської області, що навчаються у 8-х класах, вже надруковані у повному обсязі. Загалом для восьмикласників надруковано 120% книжок, з урахуванням коливання кількості учнів у наступні роки.

Нині тривають логістичні роботи, а найближчим часом вони з’являться у школах області. Якщо у школі вашої дитини немає підручників для 8-го класу, то зверніться до місцевих управлінь чи відділів освіти, - рекомендує прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Втім, у школярів 4-х та 7-х класів справи кепські: з минулого року ці підручники мали друкуватися на умовах співфінансування (50% - державний бюджет, 50% - місцевий). Для цього освітню субвенцію розміром 1,6 млн грн було роздроблено та відправлено на місця.

Разом із тим на придбання навчальної літератури органам виконавчої влади та місцевого самоврядування було виділено додаткові кошти з місцевих бюджетів у сумі 1,3 млн грн. Тож нині підручниками учні 4-х та7-х класів Чернігівської області забезпечені на 80%.

Середній показник забезпеченості шкіл підручниками наступний:

  • Учні 4-го класу мають 71,87% підручників;
  • Учні 7-го класу — 72,58%.

Якщо ваша дитина навчається в інших класах, то підручники у школах мають бути.

Нагадаємо, що аналогічна ситуація склалася й в Чернігові, коли держава надрукувала свою частину підручників, а місцева влада – ні. Натомість Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звинуватив у цьому Міністра освіти і науку Лілію Гриневич. Але згодом чернігівська влада погодилася надрукувати книжки, яких не вистачає, коштом місцевого бюджету.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації