Мешканці Чернігівської області збільшили обсяги споживання газу

14:10, 30 серпня 2016

 Економіка Суспільство
споживання газу чернігів

Загалом з січня по серпень в області було «протранспортовано» 341,2 млн м куб. газу, що майже на 2% менше, ніж у минулому році.

Бюджетні установи, промисловість та теплопостачальні підприємства – всі скоротили обсяги споживання газу, лише побутові абоненти спромоглися збільшити свої обсяги. Тим не менше, навіть несуттєві падіння споживання газу негативно впливають на фінансовий стан ПАТ «Чернігівгаз».

Попри те, що країна взяла курс на економію ресурсів, побутові споживачі продовжують споживати більше: на 1 серпня 2016 року в Чернігівській області домогосподарства спожили на 3,5% більше газу, ніж за аналогічний проміжок часу минулого року (6,4 млн куб. м).

Натомість бюджетна сфера скоротила обсяг споживання на 3,2%, промисловість – на 13,8%, теплопостачальні підприємства – на 7,6%, релігійні організації – на 8,3%.

Зауважимо, що загалом з січня по серпень в області було «протранспортовано» 341,2 млн м куб. газу, що майже на 2% менше, ніж у минулому році.

За повідомленням прес-служби ПАТ «Чернігівгаз», навіть таке зменшення негативно відбивається на економічній складовій відомства. Зумовлено це тим, що обсяг споживання зменшили саме ті абоненти, які розраховуються «живими грошима». Тож компанія цьогоріч недоотримала 17,7 млн грн планового тарифного виторгу від тарифу на розподіл.

Тим часом побутові споживачі розраховуються переважно коштом субсидій, а це, насамперед, кошти, якими підприємство не зможе розрахуватися ні зі своїми працівниками, ні спрямувати їх на фінансування інвестиційних програм, - запевняє фінансовий директор «Чернігівгазу» Ірина Чертова.

Як відомо, саме побутові абоненти споживають найбільше природного газу – 60%. Наприклад, минулого року в Чернігівській області 53% родин отримали субсидію. Втім, отримавши таку допомогу від держави родини не стали економити, а, навпаки, «випалюють» всі нормативи. На думку газовиків, ситуацію зможе покращити лише монетизація субсидій.

Ситуація також погіршується й розміром боргу, який утворився у наслідок несплати за споживання газу приватними домогосподарствами.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації