Чому одні медичні заклади Чернігова закуповують найдешевшу побутову хімію, а інші – найдорожчу?!

15:20, 26 серпня 2016

 Економіка В Чернігові
тендерні закупівлі чернігів

Чернігівська стоматологічна поліклініка серед своїх потреб зазначає пральні порошки «Tide» та «Ariel», а також мило «Camey».

У соціальній мережі Facebook знову вирує життя: цього разу чернігівці вирішили обговорити те, яким чином міські заклади охорони здоров’я формують свої документи для закупівлі побутової хімії через систему електронних закупівель «Prozorro».

На сайті «Prozorro» я помітила таку дивину – одні чернігівські лікарні купують по мінімуму з чіткою періодичністю найпростіше і необхідне, а інші - замість просто туалетного мила - тільки «Саmеу» (яке коштує як три звичайних туалетних мила); замість прального порошку «Лотос» або «Гала» (простіше, як більшість) - тільки дорогущий «Tide» та «Ariel» (тут ціна теж приблизно в три рази вище)...? Цікаво, лікарням і поліклінікам по різному виділяють гроші з місцевого бюджету? Чому такої «кошерності» немає у школах і садочках, хоспісах та інтернатах?

обурюється побаченим чернігівка Тетяна Корма.

Вона також додала скріншоти документів, де медичні установи міста зазначають, що та скільки товарів потрібно для їх потреб.

Зокрема, Чернігівська стоматологічна поліклініка серед своїх потреб зазначає пральні порошки «Tide» та «Ariel», а також мило «Camey». Але Чернігівська центральна районна лікарня та Чернігівський онкологічний диспансер, натомість, бажають закупити пральний порошок «ЛОТОС-М» та мило «Дива» чи «Господарське», які значно дешевші за побутову хімію міжнародних марок.

Не знаю як там в інших, але ми усі миючі засоби купуємо через Prozorro. Звісно, беручі до уваги те, що гроші бюджетні, пральні порошки та мило обираємо з когорти «бюджетних» варіантів, на дорогі якось рука не піднімається. Згодом закупівлі будуть відбуватися централізовано, але гадаємо, що ціни залишаться «бюджетними».

долучається до дискусії заступник головного лікаря Чернігівської міської дитячої поліклініки №1 по медичній частині, міський педіатр Людмила Овсієнко.

А ось депутат Чернігівської міської ради Ігор Андрійченко (фракція «ДемАльянс») сумнівається у тому, що працівники Управління охорони здоров’я перевіряють марку мила чи порошку в лікарнях, бо відповідати за ефективне витрачання коштів мають керівники медичних закладів. Управління, натомість, лише є головним розпорядником коштів, тобто воно формує спільний кошторис всіх лікарень, після чого з місцевого бюджету виділяються кошти на їх потреби (за словами Андрійченка, це близько 60%).

Андрійченко також додає, що попри те, що лікарні витрачають виділені з бюджету гроші, вони не забувають й про так звані «благодійні» внески. Нагадаємо, що у лютому депутати Чернігівської міської ради виділили кошти на витратні матеріали для дитячих лікарень, аби адміністрація медзакладів не збирала гроші з батьків.

Як відомо, ситуація, коли побутова хімія існує на папері, але не існує на практиці, поширена не лише у медичних установах. Наприклад, у дитячому садочку №53 також на паперах були миючі засоби, а на практиці – ні. Втім, після дзвінка представника партії «ДемАльянсу» Вікторії Піскун заступнику управління освіти Михайлу Рубану, до садочка миттєво завезли миючі засоби, що закуплені за кошти міського бюджету, але зранку з батьків знову зібрали на них гроші.

Зі свого боку Інформаційний портал ProCn слідкуватиме, як саме місцеві державні установи проводять свої закупівлі, та повідомлятимемо про це на сайті, щоб уникати марного розтрачання чернігівського бюджету.

тендерні закупівлі в лікарнях чернігова
тендерні закупівлі в лікарнях чернігова
тендерні закупівлі в лікарнях чернігова

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації