Епопея першого туру

11:50, 13 листопада 2015

Політика
Місцеві вибори у Чернігові

Місцеві вибори у Чернігові

Чернігів – центр політичного туризму та політичних експериментів над людьми. Саме тут, здається, політтехнологи випробовують нові методики виграшу. При цьому питання моральності просто не підіймається.

Спочатку пів міста стояло у довжелезних чергах за соціальною допомогою кандидата на посаду міського голови Олександра Соколова, а потім майже ті ж доведені до відчаю люди дозволяли вклеювати собі у паспорт клеймо, яке так і кричало «Я продаю свій голос».

На проміжних виборах кандидата у депутати парламенту по округу №205 один кандидат роздавав їжу, інший – гроші. Перемогли гроші. Мабуть, саме тому, зараз, на мерських виборах, роздавали тільки гроші. Питання лише у тому, який кандидат роздав більше.

 

Епопея першого туру

Перед першим туром виборів чинний міський голова Олександр Соколов, який балотується на посаду вже четвертий раз, просунув до міської ради на голосування пропозицію роздати 20 млн. грв. одноразової соціальної допомоги. Сесія підтримала.

Цікаво лише яка у них була мотивація: хотіли допомогти чинному меру зберегти крісло чи, навпаки, підставити, довжелезними чергами? Згідно з законом, це – не підкуп, а згідно з мораллю?

Його опоненти спрацювали швидко. Адже майже миттєво почали підбурювати громадськість та обдзвонювати пенсіонерів, нібито від імені мера, та заохочувати їх прийти, адже грошей мовляв вистачить не усім.

За інформацією депутата міської ради Костянтина Іванова у місті нараховується понад 80 тисяч пенсіонерів, тож якщо 20 млн. грв. розділити на 500 грв, то виходить 40 тисяч. Тож у чергах люди навіть свідомість втрачали. Воно й не дивно, адже «місце під сонцем» потрібно було зайняти ще вночі.

 

Епопея другого туру

І хоча у першому турі Соколова засудили усі, але вже у другому турі кеш роздавав вже інший кандидат на посаду міського голови – Владислав Атрошенко. Проте, не від партії, а від благодійного фонду «Поліський оберіг», який заснував саме він. Та й гроші були не за голос, а нібито за агітацію. Відпрацьована схема до дрібниць. Правозахисники не знають що й сказати. Кожен такий «агітатор» отримував додаткові кошти, якщо будував свою мережу «агітаторів». При цьому їм усім клеїли на паспорт штрих-коди та заносили данні у програму 1С. На цей раз роздачею грошей обурився і чинний міський голова Соколов, штаб якого почав політичний флешмоб «Я не продаю свій голос».

Обидва кандидати потурали один одного фактами «підкупу», але не дивлячись на це, фахово «роздавали» гроші зі свого боку. Цікаво, що за час проведення кампанії, обидва кандидати роздали людям майже однакову кількість грошей – понад 12 тис. грв. Про це повідомляє сайт ПіК з посиланням на власне джерело. Люд настільки зневірився у виборах, що гроші бере, а до виборчих дільниць не доходить. Цікаво, скільки ж ще буде актуальним механізм законної та напівзаконної скупки голосів.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації