У зриві закупівлі підручників для чернігівських школярів звинувачують вже не Міносвіти, а міську владу?!

17:33, 24 серпня 2016

 Економіка В Чернігові
зрив закупівлі підручників чернігів

Зрив закупівлі підручників для чернігівських школярів 4-го та 7-го класів - на совісті місцевої влади?!

Зрив закупівлі підручників для чернігівських школярів 4-го та 7-го класів - на совісті місцевої влади, а не міністр ера Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Такого висновку дійшов народний депутат Тарас Кремінь, опублікувавши власні роздуми на своїй сторінці у Facebook.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко повинен забезпечити підручниками школярів Чернігова, проте найперше - вибачитися перед першим міністром-жінкою Лілією Гриневич.

Саме так розпочинається його запис у соціальній мережі.

Окрім того, що Кремінь незадоволений вчинком Атрошенко стосовно звинувачення першого міністера-жінки Гриневіч, він ще й навів факти, які мають свідчити, що Чернігівська міська влада, навпаки, сама винна у відсутності підручників для школярів.

Кремінь нагадує, що кількаразовий депутат та віднедавна міський голова Чернігова Владислав Атрошенко нібито мав би пам’ятати, що у рамках децентралізації була запроваджена нова схема друку підручників, коли половина коштів виділяється з державного бюджету, а половина – з місцевого.

За словами Креміня, зі своєю роботою Міністерство освіти і науки впоралося, бо підручники надрукувало у повному обсязі. Ці підручники, мовляв, навіть доставлені у регіони. Разом із тим Кабмін додатково передав на місця 80 млн грн державної субвенції для друку підручників (Постанова Кабінету Міністрів України від №321). Це дозволило місцевим органам влади друкувати підручники з передплатою, а відтак й зі значною економією.

З іншого боку свою роботу мала виконати Чернігівська міська влада, яка мала б виділити свої 50%, а друк підручників для учнів 4 та 7 класів. Для цього міська рада мала б оголосити тендерні закупівлі, адже інші області України вже давно з цим впоралися.

Він також навів деякі цифри стосовно забезпечення шкіл Чернігова підручниками. Так, у минулому році Міністерство освіти і науки України коштом держбюджету надрукувало 50% підручників від необхідної кількості:

  • для учнів 7 класу доставлено 73 323;
  • для учнів 4 класу – 48 098 підручників;
  • Крім того, в грудні 2015 року місто отримало 461 тис грн державної субвенції на закупівлю підручників.

Наскільки мені відомо, міська влада досі не прийняла відповідного рішення про виділення частини грошей з місцевого бюджету, не провела тендери на закупівлю підручників, а отримані кошти державної субвенції не направила на закупівлю. Таким чином, зрив закупівлі підручників для чернігівців 4-го та 7-го класів - на совісті місцевої влади.

Переконаний нардеп Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що днями Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко обурився тим, що напередодні 1-го вересня у Чернігові не вистачає підручників для школярів. Тож у притаманному йому запалі висловився, що на місці Міністра освіти і науки України він би повісився.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації