Чернігівці цікавляться, куди після ремонту дінуться гранітні бордюри з вулиці Шевченко
16:45, 18 серпня 2016
Суспільство
Проект передбачає демонтаж бордюру загальною протяжністю майже 3 тисячі погонних метрів, половина з яких саме гранітні.
Прес-служба Чернігівської міської ради вирішила передати запитання чернігівців про гранітні бордюрні блоки, що демонтуються під час ремонту однієї з найбільших вулиць міста, фахівцям Управління житлово-комунального господарства.
Ті, звісно, відповіли, що весь бордюрний камінь обліковується та використовується у дорожньому господарстві міста. За їх словами, ті блоки, які можна використати вдруге – встановлюються повторно, а пошкоджені передаються КП «Шляхо-будівельне підприємство».
Директор підприємства Володимир Яловець запевняє, що пошкоджені блоки також будуть використовуватися в поточних ремонтах. Нині підприємство вже отримало три вантажівки бордюрів (понад 100 метрів бордюру).
Демонтовані бордюри комунальники сортують на «пошкоджені» та «цілі» за допомогою ДСТУ 3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди». Саме там прописаний відсотковий показник «зруйнованості» бордюрів.
А чи придатні бордюри до експлуатації зазначено в наказі №154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів».
Тож, - переконують комунальники, - кожен бордюр вони оцінюють ще на будівельному об’єкті, де й складається відповідний акт прийому-передачі.
Зауважимо, що проект передбачає демонтаж бордюру загальною протяжністю майже 3 тисячі погонних метрів, половина з яких саме гранітні.
Довідка: капітальний ремонт по вул. Шевченка в Чернігові виконує компанія «Гереліт», яка перемогла на відкритих торгах. Гарантійний термін на роботу та матеріали сягає 10-ти років.
Читайте також
