Чернігівці порушують закон заради отримання соціальних виплат

12:00, 07 квітня 2016

Суспільство
Чернігівці одночасно працюють та отримують компенспацію по безробіттю

Чернігівці одночасно працюють та отримують компенспацію по безробіттю

В минулому році жителі Чернігівської області змогли незаконно отримати компенсацію по безробіттю на суму мінімум 400 тис грн. Разом із тим сьогодні існує дефіцит з виплати компенсації по безробіттю на суму понад 11 млн грн.

Складається ситуація, коли люди фактично працевлаштовані, але теоретично перебувають на балансі біржі як безробітні та отримують відповідні виплати.

Якщо людина не має записів у трудовій книжці, але вона працювала за договором підряду, то відрахування до соцфондів все одно робилися. Тому ми звіряємо власну базу даних з інформацією, яку надає фіскальна служба та пенсійний фонд. Саме ці відомості дають право вимагати повернення сплачених «безробітній» особі грошей. Якщо людина не хоче повертати їх добровільно –  ми звертаємося до правоохоронців та судів.

розказує директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Так, у минулому році в Чернігівській області люди незаконно отримали 400 тис грн, половину з яких було повернуто добровільно, половину – через суд.

Щоб отримати допомогу по безробіттю, українці часто маніпулюють й статтями звільнення. Наприклад, коли людина звільняється з роботи, то отримує грошову виплату всього три місяці. Проте, у випадку, коли у працівника завершується строк дії трудового договору, то компенсацію він отримує майже рік. Тож деякі жителі області працевлаштовуються на роботу до підприємців на кілька днів чи тижнів, та, відповідно, звільняються по закінченню строку дії договору.

Лідером області по таких махінаціям став Городнянський район. За словами Лідії Падалки, у минулому році там виявили близько 80 таких випадків. До речі, у разі виявлення цієї схеми наказують і робітника, і роботодавця.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації