Прокуратура Чернігівської області зацікавилася будівництвом в історичній частині міста

15:05, 11 серпня 2016

 Культура В Чернігові
Скандальне будівництво в Чернігові

Тим часом, 9 серпня, Містобудівна рада дозволила будівництво поблизу Єлецького монастиря

На оперативній нараді в  прокуратурі обговорювали досудове слідство у кримінальному провадженні, яке розпочато за ознаками зловживання службовим становищем працівниками Чернігівської міськради.

Мало того, що ділянка по вул. Князя Чорного знаходиться в історичній частині Чернігова (друга охоронна археологічна зона пам’яток історії та археології), так вона ще й була передана в обхід земельних торгів, - йдеться в повідомленні прокуратури.

Земельні ділянки були передані під забудову в 2009 та 2015 роках. Втім, з порушенням Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Під час виділення земельних ділянок не було укладено охоронний договір з відповідним уповноваженим державним органом у сфері охорони культурної спадщини; передача землі також не була погоджена з Національним архітектурним історичним заповідником «Чернігів стародавній». На земельній ділянці археологічні дослідження проведені не були.

Згідно з містобудівними умовами, затверджених рішенням виконкому Чернігівської міської ради ще у 2019 році, передбачалося будівництво одного будинку. Проте, пізніше Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради в інтересах забудовника прийняли нове рішення, відповідно до якого на ділянці можна було побудувати вже дві багатоповерхівки.

Саме через це рішення виконкому й розпочалося скандальне будівництво: в плані з’явився підземний паркінг, що розташований в безпосередній близькості до пам’ятки історії та архітектури – Єлецького Успенського монастиря ХІІ століття.

Нині відносно посадовців міської ради та комунального підприємства внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань ( ч 2., ст. 354 ККУ).

Тим часом, 9 серпня, Містобудівна рада дозволила будівництво поблизу Єлецького монастиря: 8 із 12-ти присутніх членів ради підтримали проект будівництва по вулиці Князя Чорного 4-а.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації