В Чернігівській міській раді обурюються діями Антимонопольного комітету щодо закупівлі тролейбусів ЧТУ

13:48, 10 серпня 2016

В Чернігові
Нові тролейбуси в Чернігові

Попри те, що перемогла компанія, що запропонувала найнижчу ціну, Антимонопольний комітет України зобов’язав ЧТУ скасовувати процедуру закупівлі.

Днями комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління» за допомогою системи електронних закупівель «ProZorro» оголосило новий тендер на придбання 10 тролейбусів. Але цим не обійшлося, прес-служба Чернігівської міської ради на своєму сайті також опублікувала звернення до Антимонопольного комітету України, який скасував попередній тендер.

Стосовно закидів АМКУ щодо того, що у попередньому тендері перемогла фірма-посередник «Янікс», міськрада зауважила наступне: згідно з білоруським законодавством, експортне постачання робиться лише при 100% передплаті, яку не може собі дозволити ЧТУ. Отже, підприємство-дилер мало б вирішити цю колізію.

Інші українські підприємства, що виробляють тролейбуси, не брали участі в тендері через те, що їх ціни значно вищі. Тим часом білоруський виробник, мовляв, розумів, що стане п’ятим колесом у возі, тому їх інтереси представляло декілька компаній-дилерів.

Закиду Антимонопольного комітету щодо вимоги для потенційного переможця торгів мати позитивні контракти та протягом року продати не менше 25-ти тролейбусів, в Чернігівській міській раді здивувалися та зазначили, що виставляти вимоги до серійності виробництва – це право тендерного комітету.

Варто зазначити, що у Чернігівській міській раді так і не зрозуміли позицію Антимонопольного комітету, адже переможцем стала компанія, яка запропонувала одну з найнижчих цін.

Антимонопольний комітет України знайшов підстави скасувати результати тендеру, хоча мав всі можливості цього не робити.

Йдеться на офіційному сайті Чернігівської міської ради.

Чернігівський міський голова вкотре зауважує, що перемогу отримало те підприємство, яке запропонувало найкращу ціну. «Якщо «Літан» дасть нижчу ціну - переможе. А після програшу не варто махати кулаками», - сказав він.

І хоча новий тендер на придбання 10-ти тролейбусів для Чернігова було вже оголошено, втім, у міській раді не впевнені, що тепер вони зможуть придбати машини за тією ціною, яка була запропонована попереднього разу.

Якщо це приклад принципової державницької позиції - у нас більше немає запитань до Антимонопольного комітету України.

Йдеться на офіційному сайті Чернігівської міської ради.

Нагадаємо, що тендер на закупівлю 10-ти тролейбусів комунальним підприємством «Чернігівське тролейбусне управління» відбувся ще 10 червня. Заявку на участь у тендері подало три компанії, перші дві – «Янікс» та «Внешагрогруп» – офіційні дилери білоруського підприємства «Бєлкоммаш», яке виробляє тролейбуси. Вони запропонували ціни 3,8 млн та 4,8 млн відповідно. Третє підприємство з Дніпропетровська – «Літан» – запропонувало ціну 4,8 млн грн. Попри те, що перемогла компанія, що запропонувала найнижчу ціну, Антимонопольний комітет України зобов’язав ЧТУ скасовувати процедуру закупівлі.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації