Чернігівські студенти можуть залишитися без стипендій?!

11:02, 10 серпня 2016

Суспільство
Стипендія в Чернігові

Нині йде обговорення щодо ймовірного створення двох стипендій – соціальної та академічної.

Міністерство фінансів направило лист до Міністерства освіти з пропозицією скасувати стипендію для студентів вже з наступного навчального року, а навчання в магістратурі перевести лише на контрактну форму навчання.

Про це заявив заступник голови парламентського комітету з питань освіти і науки Олександр Співаковський, повідомляє 112.ua.  

За його словами, парламентський комітет не погоджується зі зменшенням фінансування освіти. Попри це, нині йде обговорення щодо ймовірного створення двох стипендій – соціальної та академічної.

При чому перша навіть не буде сягати «міні малки», а друга – повністю залежатиме від успішності навчання студента.

На думку голови Всеукраїнської громадської організації «Студентська республіка» Павла Вікнянського, така політика в сфері освіти буде лише стимулювати українських студентів їхати навчатися закордон.

За його підрахунками, студенту потрібно виділяти стипендію, яка зможе покрити хоча б витрати на бібліотеку, інтернет тощо. Вікнянський переконаний, що для цього потрібно близько 2-х тис грн.

Зауважимо, що мінімальна академічна стипендія нині складає:

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів - 311 грн/міс;
  • для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» або «Бакалавр», - 622 грн/міс;
  • для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», «Спеціаліст» або «Магістр», - 825 грн/міс.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації