В тендері на поставку тролейбусів до Чернігова перемогла рекламна фірма

17:37, 09 серпня 2016

 Економіка Суспільство
Тендер на закупівлю тролейбусів в Чернігові

«Спільне підприємство «Яникс», що виграло тендер в Чернігові, займається лише рекламною діяльністю, а у штаті працює лише дві людини.

Епопея з закупівлею чернігівських тролейбусів триває, адже кожного дня випливають нові факти. Сьогодні стало відомо, що ТОВ «Спільне підприємство «Яникс», яке перемоглов тендері та мало б поставити до Чернігова десять нових тролейбусів, виявилося фірмо-посередником агропромислової групи «Пан Курчак».

Про це повідомляє громадська організація «Журналісти проти корупції і свавілля».

Загалом в тендері на купівлю тролейбусів для Чернігова брало участь три компанії:

  • «Спільне підприємство «Яникс»;
  • ТОВ «ВнешАгроГрупп»;
  • «Торговий дім «Літан».

Перші два підприємства запропонували на тендер продукцію білоруського заводу «Белкоммунмаш», третє – дніпропетровського заводу «Південмаш». Найвигідніша ціна була у першого підприємства - ТОВ СП «Яникс», що запропонувало продати машини по ціні близько 3,9 млн грн, ціна двох інших варіювалася в межах 4,8 млн.

Втім, зі скаргою до Антимонопольного комітету України звернувся «Торговий дім «Літан», в результаті розгляду якої АМКУ вирішив скасувати тендер з трактуванням «у зв'язку з невідповідністю учасників умовам тендеру». Розвиток подій навколо цього тендеру не сподобався Чернігівському міському голові Владиславу Атрошенку, який назвав АМКУ «організованим злочинним угрупуванням».

Втім, згодом стало відомо, що згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, «Спільне підприємство «Яникс», що виграло тендер в Чернігові, займається лише рекламною діяльністю, а у штаті працює лише дві людини.

Власником фірми зазначений Сергій Горлач, який одночасно є й головою наглядової ради компанії «Пан Курчак». До речі, документи, що були представлені на торгах, також були на друковані на бланках АПГ «Пан Курчак».

За словами представників Антимонопольного комітету, фірму «Яникс» з тролейбусами пов’язує лише один дилерський договір, що був укладений з підприємством «Белкоммунмаш» за півтора тижні до початку тендера.

Цікаво й те, що умови конкурсу були прописані таким чином, що брати участь у ньому могла лише обмежена кількість підприємств. Наприклад, від учасників тендеру вимагався досвід успішних поставок тролейбусів. І цей критерій, вочевидь, не змогло би виконати рекламне агентство ТОВ «СП «Яникс». Втім, його не лише допустили до тендеру, а й обрали переможцем.

В Антимонопольному комітеті України повідомляють, що відповідно до закону, Замовник торгів мав би заздалегідь оцінити подані на тендер пропозиції та відхилити документи тих, хто не відповідає умовам конкурсу.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації