Відтепер чернігівські батьки не отримуватимуть допомогу по догляду за дитиною до трьох років

11:30, 03 серпня 2016

Суспільство
Дитячі виплати в Чернігові

Якщо раніше при народженні другої дитини батьки отримували 62 тис грн, а тепер на 21 тис менше; при народженні третьої раніше було 124 тис грн, а зараз – на 83 тис менше.

Починаючи з 1 липня цього року батьки не будуть отримувати допомогу від держави для догляду за дитиною, що не досягла трьох років. Міністерство соцполітики називає таке ноу-хау «оптимізацію соціального захисту сімей з дітьми».

У відомстві переконані, що це суттєво не вплине на сімейний бюджет родин, що мають маленьких дітей, адже, мовляв, ці кошти приєднані до виплат при народженні. Втім, у цій схемі також є виключення: родини, в яких дитина народилися до 30 червня цього року, все ж таки допомогу по догляду за дитиною до трьох років отримають. Втім, допомога зменшиться до мінімального розміру – 130 грн на місяць.

За підрахунками Української Гельсінської спілки з прав людини, при такій мінімальній допомозі по догляду кожна родина втрачатиме до 5 тис гривень за три роки. А якщо мати отримувала, наприклад, 500 грн на місяць, то її родина недоотримає вже 18 тис грн. Втім, у Мінсоцполітики вкотре зауважують, що соцзахист родин з дітьми посилений, адже з липня 2014 року розмір допомоги при народженні першої дитини збільшиться на понад 10 тис грн та становить 41 280 грн.

Зауважимо, що тепер виплати по догляду за дитиною не залежатимуть від того, яка кількість дітей в родині. Чи то народилася перша дитина, чи третя, родина все одно отримує фіксовану допомогу – 41 280 грн. При цьому перші 10 тис виплачуються одразу після народження, а інша сума – розтягується на три роки.

Отже, місячна допомога на дитину складатиме близько 800 грн. До того ж офіційний прожитковий мінімум на дитину до 6-ти років значно вищий, аніж запропонована державою компенсація у 860 гривень.

Якщо раніше при народженні другої дитини батьки отримували 62 тис грн, а тепер на 21 тис менше; при народженні третьої раніше було 124 тис грн, а зараз – на 83 тис менше.

Показово, що в цілому анонсоване збільшення допомоги при народженні першої дитини, - переконує юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк, - насправді умовне. За його підрахунками, розмір допомоги не змінюється взагалі, натомість збільшується термін, протягом якого родина отримує кошти на утримання дитини.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації