Сьогодні у Чернігові звільнений під час виборів поліцейський відстоював свої права у суді

15:05, 02 серпня 2016

Суспільство
Чернігівський окружний адміністративний суд

Чернігівський окружний адміністративний суд. Фото: Юлія Ковтун

Оперуповноважений карного розшуку, старший лейтенант поліції Артем Тупиця разом із колегою лейтенантом поліції Діаною Карпенко були звільнені ще під час виборчої кампанії по 206-му округу. Обурені правоохоронці вирішили захистити свої інтереси у суді. Отже, сьогодні відбулося перше судове засідання у справі Артема Тупиці.

Як ми вже повідомляли, в середині червня начальник головного управління поліції в Чернігівській області Едуард Альохін звільнив двох працівників з формулюванням «за неналежне виконання обов’язків». Приводом тому послугував інцидент, що стався у Міському будинку культури 15 червня, коли в приміщенні відбувався політичний захід кандидата в депутати Максима Микитася.

Того дня біля комунального закладу зібралося чимало людей, але всередину впускали лише «своїх», а депутата обласної ради Дмитра Блауша та представників Громадянської мережі «ОПОРА» - не пустили.

На місце події прибула група поліцейських – Артем Тупиця та Діана Карпенко – які одразу почали брати свідчення у присутніх людей. Втім, їх робота не сподобалася ні депутату, ні громадським активістам, ні їх керівництву. Тож майже одразу правоохоронців звільнили, мотивуючи це тим, що вони не вилучили з автомобіля поблизу БК агітаційні листівки. Після допиту самих правоохоронців, вони потрапили до лікарні, адже пережили емоційний стрес, - переконує Тупиця.

Коли ми виїхали на виклик, то біля Міського будинку культури побачили велику кількість людей, зокрема й Дмитра Блауша, у якого я взяв пояснення щодо того, що його не впускають всередину комунального закладу. Я також взяв пояснення тих людей, які не пускали депутата та громадських активістів всередину. За їх словами, будинок культури винайняла фізична особа, тож вона має права впускати всередину лише тих, хто має спеціальне посвідчення.

Розповідає Артем Тупиця.

До суду Тупиця подав, адже він хоче, щоб його поновили на роботі, отримати від Головного управління національної поліції середній заробіток, матеріальну та моральну шкоду, а також компенсувати витрати на юридичні послуги. За його переконанням, звільняти з роботи його не мали, адже свою роботу він виконував сумлінно.

Інтереси головного поліцейського Едуарда Альохіна у суді представляв юрисконсульт сектора юридичного забезпечення ГУНП в Чернігівській області Олег Васильович. За його словами, правоохоронці «в неповній мірі» визначили осіб, які заважали депутату та активістам потрапити всередину комунального закладу. Тому до правоохоронців було застосовано адміністративну відповідальність та у результаті так би мовити «службового розслідування» Тупицю та Карпенко було вирішено звільнити.

Втім, в матеріалах справи недостатньо матеріалів, які б свідчили, що саме Тупиця нефахово виконував свої обов’язки. До того ж всі дії він вчиняв в рамках наказів, які давала Діана Карпенко, яку також звільнено з формулюванням «неналежна організація роботи».

У результаті слухання справи суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Ольга Кашпур не винесла вирок, адже в процесі збору документів були допущені деякі помилки, після виправлення яких й буде винесено остаточне рішення. Інформаційний портал ProCn продовжує слідкувати за даною справою.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації