Під Чорнобилем мисливці за металом розкрадають уікальну радіолокаційну станцію 

22:37, 31 липня 2016

Суспільство
Радіолокаційна станція "Дуга"

Під Чорнобилем мисливці за металом розкрадають уікальну радіолокаційну станцію 

Активіст Дмитро Науменко розповів, що на території Чорнобильської зони біля військового містечка Чорнобиль-2 радіоактивний метал випилюють майже у промислових масштабах.

Але найстрашніше, що мисливці за небезпечним металом підійшли вже до унікального військового об’єкту “Дуга-1″. Загоризонтна радіолокаційна станція Дуга — це радянська радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.

Над створенням такої станції працювали 30 років і витратили на це майже 600 млн радянських рублів.

В розвинених країнах з таких об’єктів створюють музеї, і заробляють на екскурсіях кошти.

В Україні об’єкт, який міг би бути також музеєм, розкрадають на металолом.

Дмитро Науменко повідомляє, що мародери кажуть, що розпилять станцію, бо їм надали на це дозвіл.

Зараз мисливці за металом «працюють» у військовому містечку, що знаходиться навколо станції. Також однією з проблем Зони Відчуження є мисливці за будматеріалами, грибники та браконьєри.

Наразі, журналістам повідомили, що збір металу у Чорнобильській зоні не є криміналом, і насправді існую декілька організацій, які офіційно мають право та ліцензію на даний вид діяльності. Також стверджують, що метал від радіолокаційної станції не випромінює радіацію і є «чистим». Ліцензію отримати не так просто, як здається, і для цього потрібно зібрати безліч документів. Організації, що збирають метал у Чорнобильській зоні, проводять його дезактивацію та розрізають, щоб його можна було в подальшому переробляти.

- Метал конструкцій у Чорнобильській зоні на є не забрудненим. Забруднюється тільки поверхня, а бруд може змитися водою чи спеціальними дезактивуючими розчинами, - розказав журналістам працівник лабораторії радіаційного контролю.

UserCommentAvatar

Что ж Микитась не следит за мародерами или сам принимает активное участие в этом?? Странный мужик. Родился в Припяти, живет в столице, а депутатом стал от Чернигова.... Правда, ни на одной из своих "родин" он ничем хорошим так и не отличился. Особенно в столице, где Микитась орудовал на пару с Атрошкой. Интересно, как скоро в Чернигове начнется такая же жопа?...(((

UserCommentAvatar

с какого перепугу Микитась должен за всем следить???? Хоть подумали что написали? Он вообще как раз и отличился тем, что мощную строительную корпорацию создал, и с успехом сдает дома и укрытие на ЧАЭС строит. Что плохого в столице Микитась такого сделал? Ривьеру может строит на месте мусорки и бабкам-крикухам мешает?

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації