Юрій Луценко представив нового Головного прокурора Чернігівської області. Оновлено

22:10, 25 липня 2016

Суспільство
Юрій Луценко

Луценко сказав, що квартира в Чернігові для нового посадовця не передбачена. Фото: Подробности та Мар'яна Харді

Сьогодні в Чернігівській прокуратурі було представлено нового Головного прокурора області Володимира Комашко. Чекати гостей з Києва, зокрема Генерального прокурора України Юрія Луценка, довелося майже годину.

Володимир Комашко, - за словами Юрія Луценка, - має стрижень, який дозволить йому працювати на благо області. Втім, раніше Луценко з Комашко знайомий не був. А кандидатуру потенційного прокурора області він обрав на основі аналізу стосу резюме, результатів роботи на попередній роботі, відгуків тощо.

А з урахуванням того, що новий прокурор призначений на Чернігівщину з іншої області, то Луценко попросив журналістів дати Комашко три тижні для адаптації. За цей час Комашко нібито має увійти в курс всіх справ, а вже потім почати звітувати перед пресою за діяльність прокуратури.

Попри те, що Комашко з родиною живе в Києві, Луценко сказав, що квартира в Чернігові для нового посадовця не передбачена. «Будете винаймати квартиру, або гуртожиток. А весь час – віддавати роботі», - сказав Луценко.

Спілкування з прокурорами тривало півтори години, за цей час Комашко майже нічого не сказав, окрім короткої біографічної довідки. Але, коли у нього запитали про те, що він знає про Чернігів, то Комашко почав перераховувати кількість депутатів, церков, районів тощо.

Але перед тим, як представити нового прокурора, Луценко висловив своє незадоволення роботою прокуратури Чернігівської області. За його інформацією, за останній час втричі зросла кількість кримінальних правопорушень та кількість перешкоджань журналістській діяльності, у 2,5 рази збільшилася й кількість вимагань хабарів.

Саме тому Луценко вирішив підняти деякі гострі питання, що потребують фахового втручання прокуратури: розкрадання лісу, незаконний видобуток нафти та перевірка законності витрачання бюджетних коштів.

Стосовно розкрадання лісу, то до реєстру внесено вже 350 випадків, а до суду дійшло лише 11. Прокуратура Прилуцького району змогла довести лише справу про зріз 8-ми сосон, штраф за кожну варіюється в межах 50-ти гривень. Ми ж усі знаємо, що український ліс кругляк йде закордон на мільйони гривень. Або ви дасте цьому оцінку, або ми будемо шукати нових прокурорів.

обурився Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Він також підняв питання незаконного видобутку нафти: нині порушено 82 провадження за пошкодження магістралей, але жодне з них не дійшло до суду.

Третє питання, яке турбувало генпрокурора, - бюджетне. Він зауважив, що в усіх областях вже стоїть завдання перевірити законність та прозорість витрачання бюджетних коштів. Так, до кінця липня мають завершитися перевірки водоканалів та інших структур на предмет співпраці з фіктивними посередниками, які «вимивають» до 30-40% бюджетних грошей.

Обурився Луценко й тим, як нинішні прокурори пройшли переатестацію: «Одні люди ледь склали тест, але пройшли співбесіду і знову стали працювати, а інші – пройшли тест і не пройшли співбесіду. Це значить, що звичайна співбесіда стала вище, ніж тестування?! А чому б тим, хто добре склав тест, не очолити ту ж Бахмацьку прокуратуру, наприклад? Запам’ятайте, людям не важливі імена виконавців, їм потрібен результат».

В кінці своєї промови Генеральний прокурор встав та звернувся до прокурорів з такими словами:

Я закрию спину будь кому з вас, якщо ви будете працювати чесно. Я вже брав на себе відповідальність і, якщо потрібно буде, візьму ще. Я не заспокоюсь, допоки прокуратура не розпочне працювати добре.

Сказав Луценко.

Він також нагадав, що будь хто з жителів Чернігівської області може зайти на сайт прокуратури та, ідентифікуючи себе, поскаржитися на будь-якого прокурора, якщо особа має факти невідповідності декларації рівню життя прокурора. А тим прокурорам, які відчувають «проблеми» у своїх деклараціях Луценко порадив «відійти в сторону».

Юрій Луценко
Валерій Куліч
Володимир Комашко
Юрій Луценко, Володимир Комашко
Юрій Луценко, Валерій Куліч
Анна Романова
Юлія Ковтун
Станіслав Клопот

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації