В Чернігівській області зросла кількість захворювань на лептоспіроз

12:40, 22 липня 2016

Суспільство
Лептоспіроз

Цьогоріч в Чернігівській області вдвічі зросла кількість захворювань людей на лептоспіроз (гостре інфекційне захворювання людей і тварин), що переважно передається через шкіру та слизові оболонки.

Цьогоріч в Чернігівській області вдвічі зросла кількість захворювань людей на лептоспіроз (гостре інфекційне захворювання людей і тварин), що переважно передається через шкіру та слизові оболонки.

Так, за перше півріччя цього року на Чернігівщині зафіксовано вже 14 випадків захворювання на лептоспіроз, хоча в минулому році захворювання було діагностовано лише у 6-ти осіб.

Зауважимо, що при середньому показнику поширення хвороби в Україні за перше півріччя 0,1 на 100 тис населення, Чернігівська область досягла показника вже у 1,3 на 100 тис населення. Але разом із тим на Чернігівщині не було зафіксовано ні захворюваності у дітей, ні смертельних випадків.

Отже, до зони підвищеного ризику вже потрапили наступні райони:
• Менський район – 4 випадки;
• Борзнянський район – 3 випадки;
• Прилуки та Прилуцький район – по 2 випадки;
• Бобровицький район – 1 випадок;
• Ічнянський район – 1 випадок;
• Чернігів – 1 район.

Заразитися на лептоспіроз можна під час купання у водоймах, рибальства, польових робіт, а також під час потрапляння брудної води та їжі до організму людини. Скоріш за все на Чернігівщині люди заразилися через те, що у їх домогосподарствах живуть гризуни, які виділяють лептоспір із сечею та заражають навколишнє середовище.

Забрудник, потрапивши до організму людини, пошкоджує шкіру та слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, травного каналу. У людини раптово підвищується температура, з’являється слабкість, ломота та біль в організмі, часто хвороба супроводжується нудотою та блюванням, зменшується чи зовсім зникає кількість сечі. Біль у м’язах буває настільки сильний, що людині буває доволі важко рухатися.

Особливо гостро протікає захворюваність, викликана «пацюковою» лептоспорою, яка дає ускладнення на нирки, печінку та очі. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то людина може навіть померти.

З метою профілактики потрібно знищувати гризунів, захищати продуктові склади та житло від проникнення туди диких гризунів. А під час рибальства чи відпочинку на водоймах дотримуватися особистої гігієни.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації