На Чернігівщині вирощують льон для Харківського канатного заводу

18:20, 21 липня 2016

Економіка
Вирощування льону на Чернігівщині

Чернігівські аграрії могли б культивувати й тканинні сорти, але нині сільгосппідприємства роблять ставку саме на ці культури.

В Україні залишилося лише три області, в яких аграрії вирощують льон, серед них й Чернігівська. Зумовлено це тим, що для посіву, обробітку та збирання цієї культури потрібна спецтехніка, якої у переважної більшості господарств вже не залишилося.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації.

Так, льон вирощують лише на Сумщині (Глухів), Житомирщині (Новгород-Волинський) та Чернігівщині (Городнянський р-н). Щодо посівів льону на Чернігівщині, то цьогоріч в Городнянському районі вони сягають 320 га. Вирощений врожай знаходиться в межах одного фермерського господарства та збиратиметься трьома комбайнами. Втім, перебирати льон доведеться вручну, для цього фермер вже підбирає собі сезонних працівників.

Довідка. Фермерське господарство вирощує декілька видів льону: добре зарекомендований «Агата» та новий «Гладіатор». Обидва види льону згодом будуть транспортовані до Харківського канатного заводу. Чернігівські аграрії могли б культивувати й тканинні сорти, але нині сільгосппідприємства роблять ставку саме на ці культури.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації