На Чернігівщині кліщі переносять хворобу Лайма

16:18, 21 липня 2016

Суспільство
Хвороба Лайма

З початку 2016 року на Чернігівщині зареєстрували 36 випадків захворювання на хворобу Лайма, в минулому року таких випадків було менше - 25. В Чернігові за півроку сталось 10 таких випадків.

З початку 2016 року на Чернігівщині зареєстрували 36 випадків захворювання на хворобу Лайма, в минулому року таких випадків було менше - 25. В Чернігові за півроку сталось 10 таких випадків.

Найчастіше спостерігається ураження нервової системи – менінгіт, синдром радикуліту та ураження черепних нервів. Третя стадія супроводжується ураженням суглобів. Найчастіше запальний процес охоплює колінні, ліктьові, міжфалангові і скроне нижньощелепові суглоби.

Щоб уникнути хвороби Лайма, треба пильніше готуватися до прогулянки на природі. Також намагайтеся не ходити там, де є кущі. Якщо ви збираєтесь на ночівлю на природі, треба звільнити місце від гілок та сухої трави десь на площі 23 метрів. Вдягайте світлий однотонний одяг, який закриває відкриті частини тіла. Бережіть голову і вдягайте хустинку, або капелюх. Перед тим ,як присмоктатися, кліщ може бути на тілі впродовж 2 годин, тому ви зможете встигнути його знайти до зараження.

Кліщі люблять місця з ніжною шкірою - голову, шию, ділянки під пахвами тощо. Після відпочинку на природі треба ретельно оглянути свої речі. Кліщі можуть ховатися навіть в букетах, які ви зібрали в полі! Тварин, які були з вами на природі, теж треба оглянути. Треба пам`ятати, що біль після того, як кліщ вас вкусить, може й не з`явитися.

Якщо ви знайшли на тілі кліща, треба звернутися до медичного закладу, де лікар визначить ддіагноз та допоможе уникнути ускладнень.

Кліща треба не викидати, а спалити, бо він може розмножитись! Будьте обережні, пильнуйте своє здоров`я!

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації