Історичну ділянку в Чернігові повернуто до державної власності

21:20, 19 липня 2016

Суспільство
Верховний суд україни

Прокуратура Чернигова выявила нарушения в действиях Черниговского горсовета, который в 2011 году предоставил в частную собственность местному жителю земельный участок, стоимостью около 149 тыс. грн.

Журналісти вже писали про те, що прокуратура Чернігова виявила порушення в діях Чернігівської міськради, яка в 2011 році надала  у приватну власність місцевому жителю земельну ділянку, яка коштувала близько 149 тис. грн.  

Цікаво, що ця земля територіально належить до пам’ятки археології місцевого значення ІІІ-V, ХІ-ХІІІ століть – яке має назву «Гора», та знаходиться на державному обліку рішенням виконкому Чернігівської облради від 17.11.1980, а це значить, що ця ділянка є особливо цінною, та за Законом України  її заборонено надавати у приватну власність.  

Тому, зважаючи на Закон України та статею 84 Земельного кодексу України, прокуратура Чернігівщини,  звернулась до суду, який задовольнив позов.

Незважаючи на це, фізична особа, якій надали у власність вищесказану історичну ділянку, не погодилась із рішенням місцевого  суду, і тому подола позов до Верховного Суду з вимогою, щоб рішеня Чернігівського суду було скасовано.    

Але знов-таки,  рішенням Верховного Суду від 29 червня 2016 року, зважаючи на докази прокуратури  та беззаперечних обґрунтувань, заявнику у позові категорично відмовили.   У підсумку всієї справи, Верховний Суд погодився з обласною Чернігівською прокуратурою, і історичні землі були повернені у державну власність.

 

Тим часом, на сьогоднішній день, ще один схожий позов прокурора щодо земельної ділянки вартістю вже понад 49 тис. грн. перебуває в провадженні суду.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації