У Чернігові презентують реформу, за якою чиновники вже не зможуть приховувати свої доходи

18:50, 19 липня 2016

Економіка
Нова реформа декларування доходів

Нова реформа системи декларування доходів це одна з головних умов, щоб надати Україні безвізовий режим з Євросоюзом та забезпечення кредитів від МВФ.

22 липня 2016 року, з 15.00 по 17.00 в рамках Спільної регіональної інформаційно-просвітницької кампанії Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Програми розвитку ООН (ПРООН) «ОНЛАЙН ПРОТИ КОРУПЦІЇ» у Чернігові презентують реформу системи декларування майна осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування, яка стартувала по всій Україні. Нагадаємо, що 12 червня генеральний прокурор Юрій Луценко презентував Єдиний державний реєстр декларацій вищеназваних осіб.

Нова реформа системи декларування доходів це одна  з головних умов, щоб надати Україні безвізовий режим з Євросоюзом та забезпечення кредитів від МВФ. На презентації гостям повідомлять сутність нової електронної системи, а також запрошені дізнаються, яким чином можна буде перевірити декларації високопосадовців. Також буде доведено, яким чином система декларування допоможе знищити корупцію в Україні.

Електронна система запрацює незабаром - з 15-го серпня 2016 року., і протягом двох місяців чиновники, які обіймають важливі посади, будуть подавати декларації про свої доходи онлайн.

Надання декларація за новою чистемою стане обов’язковим: від президента та народних депутатів до керівників деяких територіальних державних органів. В той же час високопосадовці можуть не хвилюватися за конфіденційність персональних даних: вони будуть надійно захищені.

Доречі, раніше за законом від 2011 року всі декларації високопосадовців  були, так би мовити, доступні всім бажаючим, тобто їх можна було отримати попередньо відправивши запит.

 Але практично всі чиновники приховували  свої статки в інформаційному бюлетені, який ніхто не оприлюднював.

З новою реформою чиновники повинні будуть декларувати об'єкти незавершеного будівництва, а також своє цінне рухоме майно, якщо вартість однієї одиниці перевищує 100 мінімальних зарплат , тобто близько122 тис. грн. Це, наприклад, коштовності, електронні пристрої, дорогий одяг, або цінні подарунки.

Цікаво, що адміністративна відповідальність настає тільки в тому випадку, якщо розбіжність суми в декларації посадовця з реальними доходами буде близько 138 тис.грн. В цьому випадку на чиновника буде накладено штраф в розмірі до 42 тис.грн.

Транспорт необхідно буде декларувати незалежно від його вартості, а подарунки – тільки, якщо вони будуть дорожче 6000 грн.

Отже, у презентації візьмуть участь:

 -        Тетяна Шкребко, Заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя – начальник відділу Національного агентства з питань запобігання корупції;

 -          Роберт Сіверс, експерт з питань антикорупційного законодавства, проект ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору»;

Отже, презентація реформи відбудеться за адресою: Парк-готель "Чернігів", зал "Ніженський", вул. Шевченка 103 а.

 

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації