Фотокореспондента порталу ProCn не підпустили до вибочої дільниці. Оновлено

14:30, 17 липня 2016

Вибори
перешкоджання роботі ЗМІ

Декілька хвилин тому, журналіста порталу ProCn поліцейські не підпустили до виборчої дільниці. Причини перешкоджання роботі ЗМІ не названи.

Декілька хвилин тому фотокореспондент порталу ProCn Марьяна Харді мала намір потрапити до арендованого примішення, щоб взяти необхідне обладнання та документацію для продовження висвітлювання ходу виборчого процесу по 206му округу. Приміщення знаходиться в Чернігівському Міському будинку культури.

Але представники Національної поліції не тільки не допустили її як арендатора до робочого приміщення, але й не підпустили до виборчої дільниці.

Ніякі заперечення, щодо перешкоджання роботі ЗМІ не вирішили питання недопуску журналіста нашого порталу до робочого приміщення та до виборчої дільниці.

Наразі на місце виїхав дежурний кореспондент, який і буде висвітлювати подальший розвиток події.

Хочемо підкреслити, що такі дії Поліції можна розцінювати як "Умисне перешкоджання роботі ЗМІ".

Так, статтею 171 Кримінального кодексу України  (  2341-14  ) встановлено  відповідальність  за  умисне  перешкоджання  законній професійній діяльності журналістів.  Такі діяння караються штрафом до  п'ятдесяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або арештом на термін до шести місяців,  або обмеженням волі на термін до трьох років.  

Нагадаємо, що тиждень тому наш ресурс опублікував інформацію від джерела з Чернігівського управління Національної поліції, щодо незаконих дій виконуючого обов'язки начальника управління Едуарда Альохіна. 

Через деякій час на своїй пресконференції Альохін зробив заяву, що він робить все для законності виборів.

Такі дії Чернігівської поліції, щодо журналістів не можна назвати законими. 

Чи можна перешкоджання роботі нашої журналістки розцінювати, як особиста відповідь пана Альохіна на розслідування наших журналістів?

Це ми спробуємо дізнатись особисто у пана Альохіна.

Нагадаємо, що згідно Кримінального кодексу: "Переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків,  за критику,  здійснюване службовою особою або  групою осіб   за   попередньою   змовою,  карається  штрафом  до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  обмеженням  волі на  термін  до п'яти років,  або позбавленням права обіймати певні посади на термін до трьох років."

Оновлено. Коли фотокорреспондент Мар’яна Харді вперше намагалася потрапити до свого кабінету, який вона винаймає в Міському будинку культури, то її ніхто не зупинив. Втім, коли трохи згодом вона вийшла з приміщення БК та повернулася назад, то її вже не пускали до кабінету, мотивуючи це тим, що вона постороння особа. Звісно, на ту хвилину посвідчення й неї не було, адже воно вже знаходилося в її кабінеті.

Річ у тім, що кабінет, який вона винаймає, розташований біля виборчої дільниці №741078 (яка розташована в холі перед актовою залою), але пройти до нього можна або через виборчу комісію, тобто хол, або через інший вхід, який сьогодні був зачинений.

Ситуація склалася комічна. Фотокореспонденту потрібно було потрапити на робоче місце, а членам ДВК пильнувати, щоб ніхто по сторонній не з’являвся на дільниці.

Заступник голови ДВК Михайло Даниленко посилався на закон «Про вибори народних депутатів України», де прописані особи, які мають право бути присутніми на виборчих дільницях. Звісно, там прописані представники медіа, але не прописані орендодавці суміжних із дільницею приміщень. Втім, згодом члени ДВК, спостерігачі та інші присутні в приміщенні ДВК особи погодилися із тим, що Харді як фотокореспондент має право перебувати на дільниці, але не погодилися із тим, що вона може сьогодні працювати у своєму кабінеті, як орендодавець.

В результаті чого ситуація була вирішена наступним чином: секретар зареєструвала фотокореспондента Інформаційного порталу ProCn разом із прибулим на місце події журналістом цієї ж редакції. А згодом заступник голови супроводив Мар’яну Харді до її винайманого приміщення, щоб вона забрала свої речі.

Вибори в Чернігові по 206 округу
Вибори в Чернігові по 206 округу
Вибори в Чернігові по 206 округу
Вибори в Чернігові по 206 округу

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації