На Чернігівщині припинять роботу понад 60 сільських малокомплектних шкіл

Оптимізація сільських шкіл

У Чернігівській області найближчим часом буде закрито понад 60 сільських шкіл, де навчається до 25-ти учнів

«Якщо у школі навчається менше ніж 25 дітей, то село померло», - у цьому переконаний голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч. Під час однієї з виїзних приймалень у Ніжині він сказав наступні слова:

Досить говорити про те, що село без школи помирає. Якщо в сільській школі навчається менше, ніж 25-ть дітей, то це село вже померло давно.

Сказав Куліч.

Він також зауважив, що у таких школах діти не зможуть отримати якісну освіту, адже вчителі одночасно можуть викладати по декілька предметів, у яких й самі не розуміються. Разом із тим діти різної вікової категорії зазвичай навчаються в одному класі. Згодом їм буде важко здавати зовнішнє незалежне оцінювання, а відтак й вступити до університету.

Тож в Чернігівській області найближчим часом буде закрито понад 60-т сільських шкіл, де навчається до 25-ти учнів. Втім, сільські ради можуть прийняти вольове рішення – фінансування школи власними силами.

Аналогічна ситуація відбувається й з медичними установами області. За словами Куліча, лікарні будуть збережені лише у майбутніх волосних центрах: Чернігів, Ніжин, Прилуки, Мена, Новгород-Сіверський. Решта лікарень буде переведена на превентивну екстрену медицину та хоспіси для літніх людей.

Куліч зауважив, що лікарі у медичних закладах, де на рік проводиться лише по 150 операцій, не мають відповідної практики та поступово втрачають свою кваліфікацію.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації