В чесності Чернігівської «ОПОРИ» засумнівалися громадські організації

21:15, 11 липня 2016

Вибори
Ольга Айвазовська

Голова правління ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольга Айвазовська. Фото: Мар'яна Харді

Сьогодні більшість кандидатів, які ведуть активну агітаційну кампанію в 206 окрузі, здивовані (м'яко кажучи) діями громадської мережі «ОПОРА». Вже практично ніхто не сумнівається в тому, що чернігівські представники «подружилися» з одним із кандидатів.

За дивним збігом обставин, хвилею викликів у поліцію та оформленням протоколів про порушення, пов'язаних з агітаційною продукцією та рекламно-агітаційними конструкціями, не зачепило лише кандидата від БЮТ Юрія Власенка.

Окрім цього «опорівці» не виявляли інтересу до кандидатів-клонів та не звертали уваги на 41-го кандидата, яких Центрвиборчком зареєстрував в останній день. У кандидатів, які ведуть конкурентну боротьбу на окрузі №206, з цього приводу навіть виникнув деякий сумнів, але й він розвіявся в кінці червня.

Адже в останній день реєстрації документів на членів Дільничних виборчих комісій до Окружної комісії почали масово нести подання від згаданого вище 41 «технічного» кандидата.

Втім, серед подань на членів ДВК була помічена документація, яка не відповідала дійсності: телефони ймовірних членів ДВК були несправжніми (члени ОВК додзвонилися і до магазинів, і до інших країн), у стосах паперів значна частина подань була складена в алфавітному порядку, а люди, дивним чином, мали реєстрацію в одному селі Львівскої області тощо.

Але чомусь захищати та «продавлювати» реєстрацію лже-документів приїхали кандидат Юрій Власенко та нардеп з фракції БЮТ Олександра Кужель. «ОПОРА», звісно, жодним чином не відреагувала на тиск, який вони чинили на членів ОВК №206.

До речі, через декілька днів цирки від «бютівців» продовжилися – комісія, розібравшись з документами, встановила, що документи були фальшиві та зібралася їх відхилити. Але їм спробували протидіяти нардепи Валерій Дубіль, Іван Крулько, Олексій Рябчун (всі з фракції БЮТ). «ОПОРА» знову не відреагувала на тиск на комісію та навіть своїм «улюбленим» прийомом не скористалися: поліцію викликали якраз члени ОВК №206.

Втім, скандалами в окружкомі справа не закінчилася – технічні кандидати подають до суду стосовно скасування рішення, але суд програють. При цьому «ОПОРА» знову підіграє кандидату Власенко, вибірково і однобоко трактуючи рішення суду, і, поширюючи цю інформацію, сприяють затягуванню роботи Окружної комісії та ймовірному зриву виборчого процесу.

Закривають очі «опорівці» й на встановлення Власенком дитячих майданчиків, мовляв, не бачать підкупу. Як і в ремонтах під'їздів, які ініційовані БЮТ. Не бачать і організовані кандидатом Власенко медичні огляди в селах 206 округу. Разом із тим «ОПОРА» активно звинувачує інших кандидатів у підкупі.

Варто відзначити, що ситуацією в «підігріванні» конкретному кандидату представниками Громадської мережі «ОПОРА» турбуються лише кандидати в народні депутати. Обурені також й представники громадськості. Зокрема, члени Коаліції громадських організацій написали звернення до голови правління ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольги Айвазовської. Редакція Інформаційного порталу ProCn повністю публікує цей текст, а найближчим часом ми також опублікуємо й копію самого звернення.

Звернення до голови правління ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольги Айвазовської

Шановна Ольго Павлівно.

Ми дуже цінуємо внесок громадянської мережі ОПОРА у виборчі процеси, які відбувалися в Україні впродовж десяти років. Проте сьогодні дії чернігівського представництва цієї організації викликають щонайменше здивування, а подекуди навіть обурення громадськості Чернігівщини.

Зокрема, нам не зрозуміло чому представники ОПОРИ не хочуть бачити 41 кандидата, зареєстрованого ЦВК в останні дні. Ми не побачили жодного матеріалу з аналізом програм цих технічних кандидатів, їхньої агітаційної продукції тощо. Ми також не бачимо жодного відеозапису від ОПОРИ з агітаційних заходів цих технічних кандидатів, інтереси яких відстоюють і продавлюють народні депутати із фракції БЮТ: Олександра Кужель, Іван Крулько, Олексій Рябчун, Валерій Дубіль.

Окрім цього обурення викликає вибірковість висвітлення судових засідань щодо позовів згаданих технічних кандидатів до окружної виборчої комісії №206. Зокрема, представники ОПОРИ не повідомляють громадськості повного рішення суду й акцентують увагу лише на речах, які стимулюють затягування виборчого процесу в окрузі №206.

Таким чином, зважаючи на викладені обставини у громадськості Чернігівщини складається враження, що представники місцевої ОПОРИ навмисно закривають очі на певні факти, уникають обговорення важливих тем, які дадуть громадськості повноту виборчої картини й фактично підіграють БЮТу.

До сьогоднішнього моменту ми вважали ОПОРУ авторитетною й професійною організацією. Проте, віднедавна наша віра у ці твердження похитнулася.

Команда Коаліції громадських організацій.

Таким чином сьогодні і кандидати, і громадськість впевнені, що своїми «напівзаходами» і подвійними стандартами «ОПОРА» дискредитувала не лише себе, а й весь процес спостереження за чесністю і прозорістю виборів у 206 окрузі. Репутація Чернігівщини вкотре «підмочена». Але цього разу проблема не в «гречці», а, на жаль, в організації «ОПОРА», яка вирішила не відставати від виборців і підзаробити на виборах в 206 окрузі.

 

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації