Власників собак можуть оштрафувати за неналежний вигул тварини

Чернігівка Людмила Прохоренко

Чернігівка Людмила Прохоренко. Фото: Мар'яна Харді

Нещодавно на сайті електронних петицій Чернігова петиція щодо зобов’язання власників собак вигулювати та прибирати за ними зібрала необхідну кількість голосів. А наступного дня Управління ЖКГ опублікувало відповідь.

Так, автор петиції Ірина Лалєтіна хотіла зібрати підписи чернігівців, аби місцева влада зобов'язала власників собак прибирати за своїми тваринами після їх вигулу. Разом із тим вона просила, щоб на великих собак надягали намордники(особливо біля дитячих майданчиків).

Петиція зібрала необхідну кількість голосів, тож начальник управління ЖКГ Ярослав Куц відповів на запит місцевих жителів.

За його словами, згідно з Правилами благоустрою, власники тварин зобов'язані слідкувати за своїми тваринами та не допускати забруднення тротуарів, парків, дитячих майданчиків тощо. А у разі забруднення мають прибрати за своєю твариною.

Стосовно намордників, то у Правилах благоустрою також зазначається, що всі собаки, окрім декоративних, мають гуляти у намордниках.

За порушення цих правил – запевняє Куц, - передбачається адміністративний штраф у розмірі 340-1360 грн (ст.. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Для власників собак найбільші проблеми – це вуличні тічки та відсутність майданчиків для вигулу собак. Так, я живу поблизу Мар'їного гаю та вигуляю свого пса там. Якщо б у гаю з'явилися спеціальні бокси для прибирання за собаками, то я б з радістю це робила. Але, на жаль, в Чернігові немає спеціальних місць для вигулу собак.

Про це журналістам Інформаційного порталу розповіла чернігівка Людмила Прохоренко.

Стосовно тічок, то за її словами, поблизу Красного моста регулярно гуляє тічка із 5-6-ти собак. Одного разу вона навіть зі своєю собакою та за допомогою шокера відбили цю тічку від дівчини, яка о шостій ранку вийшла на пробіжку.

Отже, як бачимо, законодавство врегульовує розмір адмінштрафів за забруднення довкілля собаками, але натомість в Чернігові немає жодного спеціально об лаштованого місця для вигулу собак.

 

Проблема і далі залишається не вирішенною.

UserCommentAvatar

прежде чем штрафовать,сделайте условия для выгула,или почитайте законы!

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації