Владислав Атрошенко намагається знайти компроміс стосовно демонтажу барельєфів біля Болдиних гір

09:00, 02 липня 2016

В Чернігові
барельєф біля Болдиних гір

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко пішов на поступки громадських активістів та призначив на понеділок, 4 липня, робочу зустріч. фото : Мар'яни Харді

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко пішов на поступки громадських активістів та призначив на понеділок, 4 липня, робочу зустріч, на якій буде обговорено всі «за» та «проти» демонтажу барельєфів біля підніжжя Болдиних гір.

Адже на останній сесії Чернігівської міської ради, що відбулася у четвер, очільник міста намагався запевнити громадських активістів, що він не хоче конфліктів та, нібито, не збирається силою демонтувати барельєфи, на захист яких стали інші громадські активісти - противники декомунізації.

Таким чином, Атрошенко, побоюючись конфліктів, на які налаштовані противники декомунізації, порушує Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», відповідно до якого барельєфи на стелах у підніжжя Болдиних гір мали демонтувати ще, максимум, тиждень тому.

Тож громадські активісти, які підтримують декомунізацію, пообіцяли міському голові, що якщо стели не будуть демонтовані владою, то за них це зроблять активісти. Так, наприклад, до радикальних дій вже готовий депутат Деснянської райради Юніс Аскеров.

Ті більшовики, що зображені на стелах, масово знищували пам'ятки української архітектури, церкви, патріотів і всіх тих, хто мав позицію і відстоював українське, і взагалі все, що стосувалося українського. Ріками лилася кров. І ці історії торкнулися практично кожну родину: хтось був розкуркулений, когось відправили в Сибір, когось просто вбили... І чомусь «любітєли советчини» про це забувають! Давайте їх залишимо висіти, ті барельєфи, нехай прославляють той режим і все, що вони робили, а ми будемо лояльними...

написала на своїй сторінці у Facebook громадська активістка Наталія Воскресенська, яка збирала підписи людей, що підтримують демонтаж барельєфів.

 

Разом із тим у своєму пості вона відмітила сторінку Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка та риторично спитала у нього, що він робитиме, якщо аналогічна ситуація повториться під час ймовірного втручання на територію міста так званих «зелених чоловічків» - чи буде він підтримувати «активістів», які встануть на їх захист?!

Нагадаємо, що під час того, як комунальники почали демонтувати барельєфи у підніжжя Болдиних гір, то одразу знайшлися нібито місцеві жителі мікрорайону Лісковиця, які зібрали підписи проти демонтажу барельєфів, що присвячені Жовтневій соціалістичній революції та радянській владі в Україні.

А коли Владислав Атрошенко пообіцяв їм, що поверне барельєфи назад, то інші громадські активісти, що підтримують «демонтаж», почали збирати підписи до Чернігівського міського голови, щоб той виконував Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». За словами Воскресенської, Атрошенко сказав, що на нього, мовляв, тиснули, тож він бажає знайти компроміс.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації