Чернігівський міський голова пообіцяв повернути назад «декомунізовані» стели

13:10, 26 червня 2016

Суспільство
Демонтаж стел на Болдиних горах

Чернігівський міський голова пообіцяв повернути назад «декомунізовані» стели. Фото: Мар'яна Харді

Баталії навколо демонтажу двох барельєфів на стелах у підніжжя Болдиних гір, які присвячені Жовтневій соціалістичній революції та радянській владі в Україні, набирає обертів. Попри закон «Про декомунізацію…» Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко пішов на поступки так званої «ініціативної групи», яка виступила проти демонтажу.

Так, вчора Владислав Атрошенко завітав на  відкриття водної гірки Water Hill, яку на декілька днів розташували на автомобільній дорозі як раз поблизу Болдиних гір. Скориставшись цим жителі мікрорайону Лісковиця, які всю ніч чергували біля стел, звернулися до нього з проханням не демонтувати барельєфи.

За словами представника ініціативної групи Володимира Олійника, за ніч вони встигли зібрати близько 400 підписів людей, яки виступають проти демонтажу. Він переконаний, що створювати так званий «музей тоталітаризму» потрібно саме на цьому місці.

Вислухавши зауваження розлючених чернігівців, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко пообіцяв, що до четверга він поверне демонтовані барельєфи назад.

Нагадаємо, що ввечері 24-го червня комунальники вирішили демонтувати барельєфи на стелах, які присвячені Жовтневій соціалістичній революції та радянській владі в Україні. Втім, особи, які проводили демонтаж, нібито сказали місцевим жителям, що барельєфи вони потім відправлять на лом. Разом із тим вони не мали відповідних документів, що й розлютило місцевих жителів.

Коли машина з краном в історичному місці провадить роботи, то вони повинні мати договір підряду на виконання робіт, де чітко прописано з якого місця і в яке транспортується, і кому передається на зберігання. Договір мав би бути оформлений належним чином. Навіть, коли приїхали заступник начальника ЖКГ Плиско Н.В. та керівник КП Деснянське Пригара В.В., договір так і не з’явився… Мене як депутата дивує, що маючи штат юристів, документи на демонтування закінчились 21.06.16, а роботи виконувались 24.06.16.

З цього приводу написала на своїй сторінці у Facebook депутат Чернігівської міської ради Ірина Березинець (Радикальна партія).

Демонтаж стел Болдині гори

Нагадаємо, що згідно з Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», стели мали бути демонтовані ще до 21 червня.

UserCommentAvatar

Авторизируйтесь или войдите через Image или Image

Image
Image
Image

Увійти через соціальні мережі

Увійти через соціальні мережі

Увійти в акаунт

Потрібна допомога?

Створити новий обліковий запис

Змінити свої дані ви можете в особистому кабінеті після закінчення реєстрації